معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

پنجشنبه 18 خرداد 1396 04:05 ب.ظ

 

معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

 • معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلفی مومیایی شده اند، از پدر ثروتمندی که دختر خردسال خود را مومیایی کرد تا راهب بودایی را در زیر میبینید. مرگ جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده و پس از مرگ روح از بدن جدا و جسم متلاشی می شود،توضیحات علمی زیادی در مورد نحوه چگونگی پوسیده شدن اجساد وجود دارد اما در این میان بعضی جسد ها بعد از مرگ نمی پوسند که مشابه‌های زیادی از آن را در میان مومنان و مسلمان شنیده‌اید.

  اما این موضوع در میان کشورهای غربی موجب شگفتی زیادی شده و در این کشورهای به بعضی از آن‌ها قدیس گفته می شود همین طور بعضی به شکل عجیب غریبی به دلایلی مثل مومیایی شدن یا در شرایطی طبیعی مثل سرما که جسد آنها سال ها نمی پوسید موجب بهت و حیرت شده و از این رو داستان‌های وحشتناک و مرموزی از آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده هست.

  زیتا مقدس

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  قدیس حامی و از خدمتکاران مذهب کاتولیک به نام زیتا که تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده بود در سال ۱۲۷۲ درگذشت، تعداد زیادی از مردم ادعا می کردند که هنگام مرگ او، نوری مثل یک ستاره در منزل‌اش ظاهر شده هست.

  زیتا در سال ۱۵۸۰ نبش قبر و دیدن شد که جسد او مثل بقیه افراد نپوسیده هست، وی سال ۱۶۹۶ بعنوان یک فرد مقدس یا قدیس شناخته شد و نام او بر سر کلیسای دی سانفردیانو در زادگاهش درلوکا ایتالیا وجود دارد.

  ——–

  سربازی که لبخند به لب از جهان رفت

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  افسر انگلیسی جان تورینگتون درسفربه مناطق شمالغربی درسال ۱۸۴۶ به علت عوارض ناشی ازمسمومیت با سرب درسن ۲۲ سالگی درگذشت ودرشمال کانادا به خاک سپرده. شد.درسال ۱۹۸۴، دانشمندان درحال حفاری تحقیقاتی، قبر تورینگتون را پیدا و با جسد دست نخورده وی روبرو شدند.

  خبر کشف جسد این سرباز با چشمان نیمه باز و پوزخند بر روی صورتش با عکسهای وحشتناک درفضای مجازی به سرعت منتشرشد وحتی یک خواننده مشهورآهنگی برای وی خواند.

  ——–

  بانوی شین ژویی

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  یکی از مومیایی‌ های مشهور در جهان شین ژویی هست که با نام بانوی دای نیز شناخته میشود وی همسر یک سیاستمدار سلسله هان بوده و در ۱۶۳ سال پیش از میلاد از جهان رفته هست.

  وی ۲ هزار سال پس از مرگش شهرت زیادی پیداکرد، زیرا آرامگا‌ها وی درسال ۱۹۷۲ در حالی کشف شد که بدنش سالم باقیمانده و دانشمندان قادر به انجام کالبد شکافی بر روی جسد وی بودند و در نتیجه کالبدشکافی مشخص شد که او ازبیماری قلبی در قبل هست.

  ——–

  دختر کوچکی که جاودان شد

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  روزالیا لومباردوی کوچک زندگی کوتاهی داشت، وی در سن ۲ سالگی در سال ۱۹۲۰ درگذشت، پدر وی برای از بین نرفتن جسد لومباردو او را با ترکیب جادویی فرمالین، الکل، اسیدسالیسیلیک، گلیسیرین مومیایی کرد و جسد او در عمق دخمه راهبی در سیسیل نگه داری میشود. وی به “زیبای خفته” نیز مشهور هست.

  ——–

  انقلابی روسی قهرمان همه ی وقت زنده

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

   به گزارش پارس ناز لادیمیر انقلابی مشهور روس هست که در راه مبارزه جان خود را از دست داد، وی در سال ۱۹۲۴ درگذشت، بدن ولادیمیر لنین در معرض دید عموم مردم روسیه هست. پس از مرگ او، مقامات شورویتصمیم گرفتند تا بدن او را برای نسل‌های آینده حفظ کنند، جسد لنین نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای مثل تزریق و حمام شیمیایی دارد تا سالم باقی بماند.

  ——–

  جسد راهب درحال عبادت

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  داشی دورز وایتیگیلاو، یک راهب بودایی در حال مراقبه در موقعیت نیلوفر آبی درسال ۱۹۲۷ از جهان رفت و همان گونه به خاک سپرده و چند سال پس از دفن نبش قبر شد.هنگامی که وی در سال ۱۹۵۵ نبش قبر شد، راهبان جسد او را در حالت مراقبه و دست نخورده کشف کردند، پس از آن عکس وی در معبد بودایی‌ها در اردن قرار داده شده هست.

  جسد مرد تولندی در باتلاق

  معروف ترین اجساد مومیایی شده در دنیا را بشناسید

  در باتلاق‌ها جسد سالم باقی می ماند مرد تولوندی در شبه جزیره یولند در دانمارک هست، دانشمندان معتقدند که این مرد قرن ۴ پیش از میلاد درگذشت، اما با این حال جسد وی تا حد زیادی سالم باقی مانده هست، جسد وی سال ۱۹۵۰ کشف شد.

  اوتزی مرد یخی که به احتمال چندان از ضربه به سر فوت کرد. بدن وی به علت طبیعت سرد جنوب تیرول ایتالیا حفظ شده و سالم باقی مانده هست، او قدیمی‌ترین مومیایی طبیعی در اروپا هست که لباس‌های او از جنس چمن و چرم ساخته شده و یک تبر، چاقو، یک تیردان و جیبی پر از انواع توت همراه خود داشته هست.


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic